Dostrzeż piękno, które Cię otacza

Dziwnówek

Dziwnówek to idealne miejsce by zwolnić, wyciszyć umysł, oderwać się od miejskiego zgiełku
i zabiegania, spędzić czas na łonie natury.

Dziwnówek to niewielka miejscowość letniskowa, dawna osada rybacka, położona nad samym morzem, porośnięta i otoczona pięknymi borami sosnowymi. Największą atrakcją jest tutaj czysta, bardzo szeroka plaża z drobniutkim, białym piaskiem. Klimat tutaj jest łagodny, a woda w morzu ciepła i czysta. Plaże otaczają wydmy porośnięte rzadkimi gatunkami roślinności.

Twoje uzdrowisko

Dziwnówek jest miejscowością czystą ekologicznie. Kąpielisko położone wśród sosnowych lasów ma status uzdrowiska o klimacie sprzyjającym leczeniu dróg oddechowych i dolegliwości układu krążenia. Występują tu także pokłady wód chlorkowo-sodowych o dużej mineralizacji.

OKOLICA

Dziwnówek położony jest między Dziwnowem i Łukęcinem. Charakterystyczny dla Dziwnówka obiekt to niewielka latarnia, która stanowi sklep z pamiątkami oraz zegar słoneczny i fontanna.
W pobliskim Dziwnowie znajduje się port rybacki oraz przystań pasażerska, z której można wypłynąć na krótką wycieczkę po Bałtyku.

Będąc w Dziwnówku, warto się wybrać przynajmniej raz na całodzienną wycieczkę samochodową drogą wzdłuż wybrzeża, w kierunku zachodnim i odwiedzić jeden z najpiękniejszych parków
w Polsce – Woliński Park Narodowy.

Aktywny wypoczynek

Od południowego zachodu granicę miejscowości wyznaczają wody Zatoki Wrzosowskiej – fragmentu Zalewu Kamieńskiego, a od północy plaże Morza Bałtyckiego. To optymalne warunki do uprawiania sportów, które przyciągają amatorów aktywności na świeżym powietrzu,  począwszy od windsurfingu i kitesurfingu, żeglarstwa i kajakarstwa, poprzez jazdę na rowerze, jazdę konną,
po golf i wycieczki piesze czy nordic walking.

Sporty Wodne

W Dziwnówku panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Na wodach Zalewu Kamieńskiego i na morzu można uprawiać wakeboarding, windsurfing, żeglarstwo
i kajakarstwo. Szkoła windsurfingu znajduje się nad brzegiem zatoki Jeziora Wrzosowskiego.

Rowery

W Dziwnówku i sąsiednich miejscowościach istnieje sieć ścieżek rowerowych. Przez Dziwnówek biegnie część międzynarodowego Nadmorskiego Szlaku Rowerowego wokół Bałtyku R-10. Trasa obejmuje także okoliczne miejscowości jak: Dziwnów, Rewal, Świnoujście
i  Międzyzdroje.

Jazda Konna

Jeśli spędzasz urlop w Dziwnówku
i masz ochotę pojeździć konno wybierz się do pobliskiego Wrzosowa. Można tam skorzystać
z lekcji jazdy konnych dla dzieci
i dorosłych, a dla zaawansowanych już jeźdźców – wyjazdy w teren.

Golf

Pasjonaci golfa mają do swojej dyspozycji dwa pola: w okolicy Kamienia Pomorskiego
(Kamień Country Golf Club)
i w miejscowości Kołczewo
(Amber Baltic).

Szlaki Piesze

Przez całe wybrzeże, w tym też
i przez Dziwnówek, przebiega Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego oraz część Europejskiego długodystansowego szlaku pieszego E9. Podczas pobytu, można wybrać się na zwiedzanie nadbałtyckich okolic właśnie tymi trasami.

Wygodny dojazd

Dzięki rozbudowie trasy szybkiego ruchu S3 Dziwnówek jest doskonale skomunikowany
z Wrocławiem, Zieloną Górą, Poznaniem, Szczecinem i Berlinem. Odległe o kilkadziesiąt kilometrów lotnisko w Goleniowie obsługuje rejsowe loty m.in. z Warszawy, Krakowa, Oslo, Londynu, Liverpoolu i Bergen.

Wrocław
————–
4,50 h
470 km

Zielona Góra
————–
3 h
289 km

Poznań
————–
3,30 h
340 km

Szczecin
————–
1 h
94 km

Berlin
————–
2,5h
230 km